Potpisan memorandum o saradnji sa Komisijom za zaštitu konkurencije Republike Srbije

Predsednik Komisije za zaštitu konkurencije Republike Srbije dr Miloje Obradović i dekan Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Petar Veselinović potpisali su Memorandum o saradnji Komisije za zaštitu konkurencije i Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu.

Memorandum o saradnji definiše uspostavljanje stručne i edukativne saradnje ove dve institucije u oblasti politike konkurencije, kroz organizaciju seminara, gostujućih predavanja stručnjaka iz Komisije, zajedničkih tematskih radionica, formiranje programa studentskih praksi, zajedničke izdavačke delatnosti iz oblasti zaštite konkurencije.

Prilikom potpisivanja Memoranduma, istaknuto je da, uvođenje tržišne ekonomije u Republici Srbiji, treba da bude praćeno odgovarajućim znanjem o politici i pravu konkurencije kao glavnom pokretaču slobodnog tržišta, kao i temeljnim obrazovanjem ekonomista njihovom stvaranju i primeni.

Potpisani dokument će omogućiti zajednički rad na promociji politike zaštite konkurencije i podizanju svesti o njenom značaju, kao i uvođenje nastavnih predmeta iz oblasti zaštite konkurencije, kao izborne opcije za studente na master studijama.